Pursaklar Belediyesi

Türkiye'nin tebessüm şehri

10 May 2017 Çarşamba

Başkan Özgeçmiş

1961 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ankara’da, lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. Daha sonra Altındağ Dörtyol, Solfasol’a öğretmen olarak tayin edildi. 1986 yılından itibaren 9 yıl Solfasol İmam Hatip Lisesi’nde idarecilik, Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde 6,5 yıl öğretmenlik yaptı. Son olarak özel bir eğitim kurumunun kurucu müdürlüğünü yaptı.

1961    yılında Ankara’da doğan Selçuk Çetin, ilk ve orta tahsilini Ankara’da, lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. İdealist ve üretken kimliği ile ön plana çıkan Çetin, 1981 yılında girdiği Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1985 yılında üstün başarı ile mezun oldu. İdealist ve üretken kimliğini eğitim hayatına yansıtmak isteyen Selçuk Çetin, Altındağ Dörtyol, Solfasol’a öğretmen olarak iş hayatına başladı. 1986 yılından itibaren 9 yıl Solfasol İmam Hatip Lisesi’nde idarecilik, Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde 6,5 yıl öğretmenlik yapan Çetin, eğitim camiasında takdir edilen isim oldu.

Milli eğitimdeki görevlerinin ardından özel eğitim kurumunda yöneticilik yaparak eğitim hizmetlerine devam eden Çetin, sosyal kimliğiyle de ön plana çıkıp siyasete atıldı. İlk olarak AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Teşkilat Birimi Başkan Yardımcılığında bulundu.

Teşkilatçılığı ve halkla ilişkilerde gösterdiği üstün performans ile AK Parti yönetimi tarafından 2004 yılında aday gösterildi ve yüzde 60 oy ile Pursaklar Belediye Başkanı seçildi. 2009 ve 2014 seçimlerinde de Pursaklar Belediye Başkanı seçilerek oylarını yüzde 64’e çıkartan Selçuk Çetin, Pursaklar’da ikamet edip üç çocuk babasıdır.