Pursaklar Belediyesi

Türkiye'nin tebessüm şehri

11 Mayıs 2017 Perşembe

Sosyal Faliyetler

SOSYAL VE KÜLTÜREL GEZİLER
Pursaklar Belediyesi, kıymetli hemşerilerimizi tarihimizle, kültürümüzle, geçmişimizle buluşturmaya gayret ediyor.
Her yıl binlerce hemşerimizi başta Çanakkale olmak üzere, tarih, kültür ve medeniyetimize ev sahipliği yapmış şehirlere götürüyoruz. Konya, İstanbul, Çanakkale, Aksaray, Kocaeli, Bursa, Alanya, Giresun, Kastamonu, Nevşehir, Urfa, İzmit gibi çok sayıda şehrimize sizleri götürmeye gayret ediyoruz.
Bunları neden yapıyoruz?
Üzerinde bulunduğumuz vatan topraklarının nasıl kazanıldığını, nelere ev sahipliği yaptığını ve bünyesinde neleri barındırdığını aktarmaya çalışıyoruz. Kökleri insanlık tarihi kadar eskilere dayanan milletimizin, tarih içindeki rolünü hemşerilerimize göstermek istiyoruz.
İşte Çanakkale de bunlardan biridir. Pursaklar’da “Çanakkale’yi görmeyen hemşerimiz” kalmayıncaya kadar bu gezilerimizi büyük bir memnuniyetle sürdüreceğiz.

TİYATRO ETKİNLİKLERİ
Tiyatro, insanlara kişilik ve kimlik kazandıran en önemli sanatlardan biridir. Çoğu kez farkında olmasak da insan ilişkilerinde mekân kullanımı, sözcüklerin seçimi, ses tonlarının ayarlanması, mimik hareketleri ve duyguların yansıtılması hayatımızın her anında vardır. Tiyatro sanatının temel amaçlarından biri de insanları günlük hayatta yaşananlara karşı duyarlı kılmaktır. 
Pursaklar Belediyesi, sanatın ve kültürün toplumun gelişmesindeki öneminin ve katkısının farkında olan Sosyal Belediyecilik anlayışını benimseyen bir hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Belediyemiz her yıl düzenli olarak hemşerilerimizi tiyatro ile buluşturup, onlara tiyatro kültürünü kazandırmaya çalışmaktadır.

SİNEMA ETKİNLİKLERİ
Pursaklar Belediyesi, Halkla ilişkiler Müdürlüğü “Pursaklar Sinemaya Gidiyor” kampanyası kapsamında her hafta yüzlerce kişiyi sinema ve tiyatroyla buluşturmaya devam etmektedir.