Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 


 
Bookmark and Share
Haberler/Bizden Haberler/ Pursaklar Belediyesi ?Nezaket Okulu? Açıldı

Pursaklar Belediyesi ‘Nezaket Okulu’ Açıldı

Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü özgün projelerine bir yenisini daha ekleyerek “Nezaket Okulu”nu açtı.

Kültür Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu Nezaket Okulu ile çocuklara görgü kuralları, beden, çevre temizliği, büyük-küçük arasındaki saygı ve sevgi ilişkisi gibi önemli konularda programlar hazırlanarak eğitim veriliyor. Yaklaşık 20 çocuğun katıldığı “okulda” çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor. Çocukları eğelendirerek onlara adab-ı muaşeret dersi veren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanı Büşra Sarı, öncelikle çocuklara sevgi ve saygı kurallarını görsel anlatımlara dayalı olarak kuklalar ile öğrettiklerini ifade etti.

Kukla, boyama, müzik ve eğlence gibi yöntemlerin uygulandığı Nezaket Okulu’nda öncelikle çocuklara temizlik, sağlıklı beslenme konuları anlatıldı. Çocuklara bedenlerini tanıma, diş fırçalama, spor yapma gibi hayati önem taşıyan konuların yanı sıra büyük-küçük arasındaki ilişki, çevre bilinci de kazandırılıyor.

Çetin: “Temennimiz Hayırlı Bir Nesil Yetiştirmek”

Böyle bir faaliyetin çocuklar üzerinde olumlu etki bırakacağını belirten Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların ahlaklı, büyüklerine, ailelerine saygılı bir şekilde yetişmeleri gerekiyor. O nedenle bizler de yine bir ilke imza atarak, özgün projelerimizden biri olan Nezaket Okulu’nu açtık. Burada arkadaşlarımız önemli işler yapıyor ve yapacaklar. Toplumun en alt ferdini ahlaklı, dürüst, büyüğüne saygılı, küçüğüne karşı sevgili olması gerektiği bilinci ile yetiştirebilirsek ne mutlu bize. Bu davranışların ilerleyen zamanlarda toplumun üst kesimine de yansıdığını göreceğiz. Çünkü bu çocuklarımız yarının büyükleri olacak. Temennimiz odur ki hayırlı bir nesil yetiştirip, bunu bir miras olarak geleceğe bırakmaktır. İnşallah bu konuda da başarılı olacağız. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”diye konuştu.

Çeşitli aktivitelerin yapıldığı programlarda dış fırçalama, el yıkama, oyuncakları kullanma gibi doğru ve düzenli alışkanlıkları kazanan çocuklar, bu alışkanlıklarını görsel olarak da kazanma imkanına sahipler. Çocuklara, tuvalet adabı, çevreye karşı duyarlılık, evde veya okuldaki araç gereçlerin kullanımı konusunda önemli mesajlar veriliyor. Günlük faaliyetleri anlatan resimler ve kuklalar çocukların ilgisini çekiyor. Ortalama bir saat süren eğitimler her gün öğleden sonra başlıyor.  Çocukların hem eğitim hem de oyun ihtiyaçlarının karşılandığı Dedeler Torunlar Lokali’nde miniklere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor.Pursaklar Belediyesi 2013 | bilgi@pursaklar.bel.tr
Bu site içerisinde yer alan içerikler Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanmıştır.İzinsiz kopyalanamaz.