Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 


 
Bookmark and Share
Haberler/Bizden Haberler/ Fen İşleri Ekipleri Gece Gündüz Çalışıyor

Fen İşleri Ekipleri Gece Gündüz Çalışıyor

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Pursaklar’da mayıs ve haziran ayında toplam 35 bin ton asfalt serimi yaptı.

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri ekipleri ile Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin birlikte yürüttükleri çalışmalarda çok sayıda cadde ve sokaktaki yolların asfalt serimi tamamlandı. Yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Pursaklar Belediyesi ekipleri, muhtelif cadde ve sokaklardaki yol iyileştirmeleri ve kaldırım imalatlarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinin verdikleri bilgilere göre, bu kapsamda yapılan çalışmalarda mayıs-haziran aylarında, Pursaklar’da 35 bin ton asfalt serimi yapıldı. Pursaklar, Saray, Sirkeli ve Altınova’da ruhsat talebi olunan yerlerde, imar yoları açıldı. Yine Pursaklar’ın tüm mahallelerinde asfalt ve yama işlerine devam edildi. Pursaklar’da birçok caddenin yeni kaldırım yapımları tamamlandı.

Hizmette Sınır Yok

Fen İşleri ekipleri, altyapı çalımlarının yanı sıra Pursaklar’daki kamu kurum ve kuruluşlarının da bakım ve onarım ihtiyaçlarını karşılıyor. Pursaklar’a bağlı birçok okulda da çeşitli çalışmalara imza atan Fen İşleri Müdürlüğü, Pursaklar Emniyeti ve Pursaklar Müftülüğü etrafında, kaldırım ve bahçe düzenleme işlerini yaptı. Eğitime her zaman öncelik veren Pursaklar Belediyesi, okulların alçı, boya, sportif alanların oluşturulması ve elektrik gibi birçok ihtiyacını, yapmış olduğu çalışmalarla gideriyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda, Gümüşoluk İlköğretim Okulu’nda alçı ve boya işleri yapıldı. Gümüşoluk, Saray ve Ülker İlköğretim okullarında elektrik ile ilgili eksiklikle giderildi. Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu’na basketbol potası yapıldı.

35 Bin Ton Asfalt Serimi Yapıldı

Pursaklar’da mayıs ayında başlanılan asfalt çalışmalarında haziran sonuna kadar 35 bin ton asfalt serimi yapıldı.

Saray Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Orhan Gazi Caddesinde asfalt yapımı tamamlandı. Kaldırım yapımları ise devam ediyor. Pursaklar, Saray, Sirkeli ve Altınova’da ruhsat talebi olunan yerlerde, imar yoları açıldı. Pursaklar’ın tüm mahallerinde asfalt çalışmaları devam ediyor. Kaldırım çalışmalarına da ara vermeyen Fen İşleri ekipleri, Pursaklar’da Yunus Emre Caddesi’ne yeni kaldırım yaptı. Pursaklar Eskiköy Caddesi’ndeki yeni kaldırım yapımına ise devam ediliyor.

Bordür ve Kaldırım Tamir İşleri Devam Ediyor

Acil bordür ekibi, Pursaklar’ın muhtelif sokaklarında bordür ve kaldırım tamir işlerine tüm hızıyla devam ediyor. Altınova genelindeki kaldırım onarım işleri tamamlandı. Pursaklar genelinde 2270 metre bordür, 1345 metrekare kilitli taş kaldırım ve tamiri yapıldı. Pursaklar genelinde 210 metre 300’lük kanal hattı döşendi.

Birbirinden güzel hizmete imza atan Pursaklar Belediyesi, Atatürk Caddesi’ndeki Dede Torun Lokali’ni tamamlayarak en kısa zamanda hizmete açacak. Yapılan çalışmalar arasında Pursaklar Emek Caddesi protokol yolu kenarındaki Tebessüm Konağı binasının dış cephe yapım işi tamamlandı. Mezarlıkların bakım ve onarımı yapıldı. Pursaklar genelindeki havuz ve parkların bütün elektrik eksiklikleri giderildi. Gerekli bakımlar yapılarak havuzlar devreye sokuldu. 

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri yetkilileri, “Temmuz ayında da çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini” bildirdiler.Pursaklar Belediyesi 2013 | bilgi@pursaklar.bel.tr
Bu site içerisinde yer alan içerikler Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanmıştır.İzinsiz kopyalanamaz.