Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 


 
Bookmark and Share
Haberler/Bizden Haberler/ Pursaklar'da Coşkulu Yaz Okulu

 

Pursaklar’da Coşkulu Yaz Okulu

Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Yaz Okulu’ coşkuyla başladı. Yaz okuluna dört farklı branşta katılan öğrenciler ilk çalışmalarını tamamladı.

Çok sayıda öğrencinin ilgi duyduğu ve kayıt yaptırdığı Yaz Okulu, Pursaklar Belediyesi Saray Stadı, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Saray Kampüsü, Pursaklar Belediye Spor Tesisleri gibi birbirinden güzel ve temiz alanlarda gerçekleşiyor.

Deneyimli hocaların çalıştırdığı öğrenciler, formalarını giyerek futbol, basketbol, tekvando ve voleybol branşlarında yeteneklerini sergilemeye başladılar. Antrenmanlara katılan öğrencileri aileleri de yalnız bırakmıyor, onların yeteneklerini birlikte izliyorlar. Çalışmalarına başlayan öğrenciler antrenman esnasında eğlenceli saatler yaşıyor.

Yaz Okulu konusunda değerlendirmelerde bulunan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin: “Öğrencilerimiz çok zeki ve çalışkanlar. Bunu eğitimde de sporda da görüyoruz. Bu yavrularımız, belediyemizin sunmuş olduğu hizmetlerle spordaki yeteneklerini de geliştirme fırsatını elde ediyorlar. Çok kıymetli hocalarımız, her biri ayrı yetenekte olan öğrencilerimizi canla başla çalıştırıyor. Hepsine başarılar diliyorum.”dedi.

Yaz Okulunun Önemi

Yaz Okulu, kursa katılan çocuklara spor disiplini ve spor ahlakını kazandırıyor. Öğretmenler, sadece spor anlamında değil aynı zamanda kişisel gelişim anlamında da öğrencileri eğitiyor. Bununla da çocukların özgüvenleri artmış oluyor. Başkan Çetin de “Yaz okulumuz sayesinde çocuklarımız daha girişken ve daha sosyal olacaklar.” diyerek bunun önemine dikkat çekiyor.

Yaz okulunun öğrencilere birçok değer kazandırdığını ifade eden Başkan, “Kısıtlı imkânlara rağmen, senelerdir yaz okulu geleneğimizden vazgeçmedik. Yaz okulları bizim çocuklarımıza en anlamlı ve en faydalı hediyelerimizden biri oldu. Bu sene de bu geleneği sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”diye konuştu.Pursaklar Belediyesi 2013 | bilgi@pursaklar.bel.tr
Bu site içerisinde yer alan içerikler Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanmıştır.İzinsiz kopyalanamaz.