Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 


 
Bookmark and Share
Haberler/Bizden Haberler/ Tebessüm Çarşısı'ndan Haziran Tebessümü

 

Tebessüm Çarşısı'ndan Haziran Tebessümü

 

Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü yapmış olduğu hayır işleri ile ihtiyaç sahibi aileleri, tebessüm ettirmeye devam ediyor. Gıda ve temizlik kolilerinin dağıtımına aralıksız devam eden müdürlüğün kuruluşu Tebessüm Çarşısı, ay içerisinde 108 adet yardım kolisini sahiplerine ulaştırdı.

 

Haziran ayı içerisinde toplam 132 aile yardım için Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü Tebessüm Çarşısı’na müracaat yaptı. Yapılan tespitlerde başvuran ailelerden 39’unun ihtiyaç sahibi olduğuna karar verildi ve yardım listesine alındı.

 

“Burada Para Geçmez” sloganı ile yardımlarını aralıksız sürdüren Tebessüm Çarşısı yine birçok ilçenin derdine deva oldu. İlçede ihtiyaç sahibi 108 ailenin gıda ve temizlik malzemesi ihtiyacı da yine Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından karşılandı. 15 aileye ise hasta bezi yardımı yapıldı. Ay içerisinde yine ihtiyaç sahibi bir aileye 3 yatak, 4 çocuğa da kıyafet yardımı yapıldı.

 

Tebessüm Çarşısı 27 Kişiyi İş Sahibi Yaptı

 

Yaptıkları yardımların yanı sıra ihtiyaç sahibi aile fertlerinin de iş bulmasına vesile olan Tebessüm Çarşısı’na, ay içerisinde 26 kişi iş için müracaat etti. Belediyeye iş için başvuran 45 kişinin de İŞ-KUR’a kaydı gerçekleştirildi.

 

Tebessüm Çarşısı işçi bankasında kaydı bulunan 27 kişi, işbaşı yapmak üzere birtakım işyerlerine yönlendirildi. Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü böylece, yine birçok kişinin iş sahibi olmasına aracı oldu.

 

 

 

 

                                             

 

 

 

 

 Pursaklar Belediyesi 2013 | bilgi@pursaklar.bel.tr
Bu site içerisinde yer alan içerikler Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanmıştır.İzinsiz kopyalanamaz.