Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 


 
Bookmark and Share
Haberler/Bizden Haberler/ Saray Kültür Merkezi?nde Yeni Kurslar Açıldı

 

 

 

Saray Kültür Merkezi’nde İngilizce Kursu Başladı

 

Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi'nde İngilizce kursları başladı. Açmış olduğu mesleki eğitim kurslarıyla şu ana kadar iki binin üzerinde ilçeliye sertifika kazandıran Pursaklar Belediyesi Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle, İngilizce, Arapça, Çocuk Gelişimi ve Bilgisayar kurslarına öğrenci kabulüne devam ediyor. Kursları başarıyla tamamlayan öğrenciler MEB onaylı sertifikaya da sahip oluyor.

 

Şu ana kadar açmış olduğu mesleki edindirme kurslarıyla iki binin üzerinde ilçeliye sertifika veren Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi’nde bulunan Meslek Edindirme Kursları’nda İngilizce dersleri başladı. Öğrenci servislerinin ve eğitimin ücretsiz olduğu kurslarda ilçeli gençler hem meslek öğreniyor hem de yabancı dil kurslarına katılarak kendilerini geliştiriyor.

 

Meslek edindirme kurslarının yeni mekânı olan merkezde, özel donanımlı sınıflarda uzman eğitmenlerden ders alan öğrenciler kurslardan çok memnun. Kursiyerler: “Çağımızın en önemli gereği bilgisayar ve İngilizceyi öğrenmeyi çok istiyorduk. Bu kurslar sayesinde bu eğitimler ayağımıza kadar geldi. Bu kurslar sayesinde sertifika sahibi olup, özgüvenimiz daha çok artacak. Bizlere bu imkânı sağlayan belediye başkanımız Selçuk Çetin’e sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kursiyerler; “Pursaklar’ın Kültür Merkezi’ni bu bölgeye açmasına çok sevindik. Kurslarımız başladı, yakın zamanda da hanım eğitim ve spor merkezi kurulacak. Tamamlanan Konferans Salonu’ndaki kültürel etkinlikleri de takip etmekteyiz. Sosyal ve kültürel faaliyetler için Ulus’a, Kızılay’a gitmemize gerek kalmadı. Her şey Pursaklar’da, ayağımızın altında”

 

Kurslara kayıt yaptırmak için Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi’ne başvurmanız gerekiyor. Meslek edindirme kursları ile ilgili bilgi almak için ise 399 36 88 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Pursaklar Belediyesi’nden işsizliğe “İşçi Bankası” Çözümü

 

İlçelilerin talepleri doğrultusunda yeni kurslarında açılacağını söyleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin şunları söyledi: “İşverenlerin aradığı kalifiye personelleri bu kurslar sayesinde yetiştiriyoruz. Bu sayede ilçemizde işsizlik sorununu en aza indirmeyi planlıyoruz. Kurslarımızı ilçe halkından gelen talepleri dikkate alarak oluşturduk. Meslek sahibi olmak isteyen, öğrenmeye açık herkesi kurslarımıza bekliyoruz”

 

Belediyeye binlerce özgeçmişin bırakıldığını söyleyen Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “İş bulabilme umuduyla Pursaklar Belediyesi’ne gelen kişileri “iş yok” diyerek geri göndermiyoruz, özgeçmişini alıyoruz. Bu özgeçmişler Tebessüm Çarşısı’nda oluşturulan işçi havuzuna ekleniyor. Eleman ihtiyacı olan işverenler bizden personel istediklerinde şartları uyan kişileri arıyor ve ilgili yerlere gönderiyoruz. Bu sayede yüzlerce kişi iş buldu ve evine ekmek götürdü. Belediye olarak böyle bir şeye vesile olmak bizi mutlu ediyor” dedi.

 

 

 Pursaklar Belediyesi 2013 | bilgi@pursaklar.bel.tr
Bu site içerisinde yer alan içerikler Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanmıştır.İzinsiz kopyalanamaz.