Haber

Başkan Çetin Ramazan etkinliğinde hemşerilerini yalnız bırakmıyor

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Şehit Salim Akgül Parkı’nda devam eden Ramazan etkinliklerinde hemşerilerini yalnız bırakmadı. Etkinlik alanında vatandaşlara hitap eden Başkan “Dünyaya şan ve şerefi getiren İslam dinidir. Dinimizi iyi öğreneceğiz, iyi yaşayacağız. Yoksa FETÖ gibi haysiyetsizler çıkıp çocuklarımızı çalıyor” dedi.

Geleneksel Ramazan etkinliklerinin Pursaklar’daki adresi olan Şehit Salim Akgül Parkı 7’den 77’ye çocuk genç, kadın erkek herkesi ağırlıyor. Birbirinden güzel programların hazırlandığı Ramazan Etkinliklerinde sahne gösterileri, çocuk yarışmaları, konserler halkın yoğun ilgisini çekiyor. Hemşerilerini yalnız bırakmayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de etkinlik alanına gelip vatandaşlarla sohbet etti. 750 kişilik amfi tiyatroyu dolduran Pursaklar halkı Başkan Çetin’e yoğun ilgi göstererek teşekkürlerini ve taleplerini iletti.

Hemşerilerinin taleplerini dinleyip çözüm önerileri sunan Selçuk Çetin, vatandaşlarla bir araya geldiği Ramazan etkinliğinde önemli uyarılarda bulunarak “Dünyaya şan ve şerefi getiren İslam dinidir. Dinimizi iyi öğreneceğiz, iyi yaşayacağız. Yoksa FETÖ gibi haysiyetsiz ve şerefsiz insanlar çıkıp çocuklarımızı çalıyor, bu millete kurşun atıyor” dedi.

“Dünyaya şan ve şerefi getiren İslam’dır”

Pursaklar’da bir ay boyunca güzel programlar hazırladıklarını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin konuşmasında önemli mesajlar verdi: “Bizim birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Bu ay bunun için en güzel fırsattır. Bu birlikteliğimiz ile yedi düvel ile savaşıyoruz. Niyetimiz halis olduğu için, Rabbim yardımcımız oluyor. Bizler milletin gönlüne talibiz. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gönlünü bu millete vermiştir. İmanıyla, mangal gibi yüreğiyle dünya ile mücadele ediyor. En büyük güç Allah’tır, O’ndan büyük güç yoktur. Yeter ki biz kalbimizi bozmayalım. Yedi düvel düşman olsa da Allah bizden yanadır. Komşularımız arasında, arkadaşlarımız arasında selamlaşmayı yayın. Birbirinizin derdiyle hemdert olun. Dualarınızda güvenlik güçlerimizi ihmal etmeyin. Yavrularımızı ihmal etmeyelim. İhmal ettiğimiz zaman FETÖ gibi şerefsiz ve haysiyetsiz insanlar çıkıp yavrularımızı çaldı, bizleri aldattı. Dinimizi öğreneceğiz, aldanmayacağız. Dünyaya şan ve şerefi getiren İslam dinidir.” Programın sonunda çocuklara hediye dağıtan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin hatıra fotoğrafı da çektirdi. 


© Tüm Hakları Saklıdır www.pursaklar.bel.tr Basın Yayın Müdürlüğü